V letošních zápasech o Superpohár ČKA zvítězili loňští obhájci této trofeje – ženy KK Slovan Rosice a muži TJ Lokomotiva Česká Třebová.

Netradičně v neděli 8. září se na nově zrekonstruované kuželně v Šumperku uskutečnily souboje o Superpohár ČKA, tedy zápasy mezi ligovými šampiony a vítězi Poháru ČKA z loňské sezóny.

V dopoledním utkání proti sobě nastoupily nejprve úřadující ligové šampionky z KK Slovanu Rosice, a protože zvítězily rovněž v Poháru ČKA, soupeřkami jim byly stříbrné ženy z 1. KLZ 2018/19, hrající v dresu KK Slavia Praha. Celkovým výkonem 3400 poražených kuželek (+43) a poměrem 6:2 zvítězily hráčky z Moravy. Nejlepší hráčkou utkání se stala Natálie Topičová (619), která tak potvrdila vynikající formu v úvodu sezóny, když o den dříve v prvním ligovém kole porazila na domácích drahách 626. Pro rosické ženy jde o třetí zisk Superpoháru ČKA v řadě a čtvrtý celkově, čímž se osamostatnily právě před Slavií Praha (tři prvenství). Nejlepší hráčkou pražského týmu byla Michaela Kučerová (592).

V odpoledním utkání proti sobě nastoupila družstva mužů z České Třebové (ligoví mistři) a Slavoje Praha (vítězové Poháru ČKA). I toto utkání skončilo vítězstvím v poměru 6:2 pro ligového šampióna. Českotřebováci nakouleli 3513, Slavojáci o 65 kuželek méně. Šestistovky padly tři – dvě na straně vítězů (Petr Dobeš 637 a Dominik Ruml 613) a jedna na straně poražených (Jaroslav Hažva 628). Lokomotiva tak obhájila loňský zisk této trofeje a po vítězství v úvodním ročníku v roce 2011 se tak jedná o její třetí prvenství, čímž dorovnala SKK Rokycany.

Děkujeme pořadatelům z Šumperku za uspořádání letošního ročníku Superpoháru.